Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_27_sierpnia_2017

 

1. Dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do 30. Pieszej Pielgrzymki naszego Dekanatu Kodrąb. Szczególnie dziękujemy dobrodziejom Panu Andrzejowi Gaikowi z zakładu mięsnego w Niedośpielinie, Pani Wiesławie Łącznej z zakładu mięsnego w Granicach, Państwu Musiałom z zakładu mięsnego w Kraszewicach, Panu Antoniemu Różyckiemu z piekarni w Przedborzu, Rodzinie Kaczyńskich z Sokolej Góry Panu Marcinowi, Szymonowi i Tadeuszowi za ofiarowanie wody dla pielgrzymów i anonimowym darczyńcom. Dziękujemy służbom porządkowym i zespołowi muzycznemu jak i tym którzy ofiarowali swoją modlitwę i cierpienie jako pielgrzymi duchowi.

2. Dziś przeżywamy Dożynki parafialno-gminne. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godzinie 13.00. Po Mszy św. uroczyste przejście z wieńcami na boisko szkolne gdzie rozpocznie się druga część uroczystości. Pan Wójt i organizatorzy zapraszają wszystkich parafian i mieszkańców gminy na festyn dożynkowy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Chorych z posługa odwiedzimy 31 sierpnia i 1 września w następującego porządku: w czwartek – Rudka, Pratkowice, Kruszyna, Myśliwczów; w piątek – Wielgomłyny, Sokola Góra, Trzebce, Perzyny. W piątek zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi od godz. 17.30, aby dobrze przygotować się na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.

4. W przyszłą niedzielę 3 września na prośbę Caritas Archidiecezji Częstochowskiej do puszek będziemy zbierać datki na poszkodowanych w wyniku nawałnic jakie przeszły nad Polską z 11 na 12 sierpnia br.

5. Już dziś informujemy, że Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września (poniedziałek) o godz. 8.00.

6. Czasopismo „Niedziela” do odebrania w zakrystii, jak również jest do nabycia ciekawy album o sanktuariach maryjnych w naszej archidiecezji w cenie 16 zł.

7. Kierujemy podziękowania Paniom: Jolancie Puchala, Annie Nabiałkowskiej, Barbarze Szymczyk i Anecie Siejka  za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. W tym tygodniu w sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy Panie Barbarę Drogosz, Barbarę Nowak, Krystynę Gwiazda i Panów Łukasza Stypę, Sylwestra Groszek.

8. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Władysława Oberskiego z Wielgomłyn, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 14.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

9. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet