Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_3_września_2017

 

1. Dobiegły końca wakacje. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego jutro o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami, dyrekcję, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły. Na Mszy św. poświęcenie tornistrów, książek i zeszytów dla dzieci klasy I.

2. Dziś zbieramy do puszek datki na poszkodowanych w wyniku nawałnic jakie przeszły nad Polską z 11 na 12 sierpnia br.

3. Dziękujemy Parafianom za złożone ofiary na węgiel podczas Mszy św. dożynkowej. Ofiary złożyli mieszkańcy: Wielgomłyn (ul. Krzętowska, Polna, Rynek, Częstochowska, Radomszczańska, Ogrodowa), Wielgomłyn (Stołectwo Kolonia), Trzebiec, Sokolej Góry, Pratkowic, Perzyn, Kruszyny, Piasków, Myśliwczowa (Koło Gospodyń Wiejskich) i anonimowi darczyńcy. Z ofiar, które złożono zakupimy 5 ton węgla. Drodzy Parafianie, ogrzewanie kościoła w okresie zimowym jest Waszą inicjatywą i na ile starczy zakupionego węgla na tyle kościół będzie ogrzewany. Wasza składka na opał jest o wiele mniejsza do zeszłego roku, być może jest to spowodowane tym, że niektóre osoby w parafii rozpowiadają oszczerstwa cytuję: „bo będą sobie palić”, „wezmą dla siebie!!!”. Oszczerstwo zalicza się do kategorii grzechów ciężkich i należy się z niego niezwłocznie wyspowiadać. Informuję Was, że Klasztor - tj. Wspólnota Ojców Paulinów, sami wypracowujemy środki na utrzymanie i ogrzewanie klasztoru z pensji ojców pracujących w szkole z odprawianych intencji mszalnych i innych posług sakramentalnych.

4. W ostatnim czasie zapytujecie o terminy Mszy św. pogrzebowych. Staramy się sukcesywnie je odprawiać, jednakże wielka ich ilość i brak jednego kapłana, powoduje, że terminy tych mszy św. są odległe. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

5. Czasopismo „Niedziela” do odebrania w zakrystii, jak również jest do nabycia ciekawy album o sanktuariach maryjnych w naszej archidiecezji w cenie 16 zł.

6. Kierownictwo 306 Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickich Grup 17 skierowało pisemne podziękowanie mieszkańcom Pratkowic za gościnne przyjęcie pielgrzymów.

7. W naszym ośrodku zdrowia 12 września (wtorek) od godz. 15.00 do 17.00 odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Szczegóły w gablocie.

8. W tym tygodniu w sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy Panie: z ul. Ogrodowej Grażynę Staroszczyk, Danutę Zasada i Bogumiłę Zasada; z ul. Krzętowskiej Annę Walczak, Bogumiłę Smolarczyk, Aleksandrę Jurczyk, Stanisławę Jędrzejczyk, Lucynę Jędrzejczyk, Zdzisławę Kalandyk, Elżbietę Fijołek i Zofię Zapała. W w ubiegłym tygodniu z wymienionych osób do sprzątania kościoła nie przyszedł nikt. Modlimy się dziś w brudnym kościele.

9. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Teresę Szymańską z Rudki, której pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

10. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet