Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_10_września_2017

 

1. Jutro w poniedziałek próba chóru po Mszy św. wieczornej.

2. W najbliższy czwartek 14 sierpnia będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tego dnia w naszej świątyni Doba Eucharystyczna. Porządek adoracji wg poszczególnych wiosek:
- 700-800 – Trzebce, Perzyny,
- 800-900 – Sokola Góra,
- 900-1000 – Pratkowice,
- 1000-1100 – Rudka,
- 1100-1200 – Kruszyna,
- 1200-1300 – Rogi i Anielin,
- 1300-1400 – Myśliwczów, Maksymów, Bogusławów,
- 1400-1500 – Borowiec, Zalesie,
- 1500-1600 – Wielgomłyny: (ul. Ogrodowa, Polna, Zagórska, Przedborska, Poduchowne),
- 1600-1700 – Wielgomłyny: (ul. Krzętowska, Piaski, Radomszczańska, Częstochowska, Rynek).
Prosimy zelatorki i członkinie Kół Żywego Różańca o poprowadzenie adoracji ze swoimi wioskami.

3. Zbliża się odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej Pani Wielgomłyńskiej. Będziemy go przezywać w piątek 15 września. Msze św. w tym dniu o godz. 8.15 i uroczysta odpustowa o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Tomasza Kordeli, proboszcza z Rzejowic, który wygłosi do nas odpustowe kazanie. Zachęcamy parafian do pieszych pielgrzymek z miejscowości naszej parafii. Zapraszamy Panie w strojach regionalnych, do niesienia figury Matki Bożej, panów do niesienia feretronów, strażaków, asystę liturgiczną i chór parafialny.

4. Spotkanie rodziców dzieci klasy 7, która rozpocznie przygotowanie do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 10.30.

5. Dziękujemy za złożone ofiary do puszek na poszkodowanych w wyniku nawałnic jakie przeszły nad Polską z 11 na 12 sierpnia. Zebrano 1230 zł. Bóg zapłać.

6. Drodzy parafianie pragniemy poinformować o bardzo ważnym wydarzeniu jakie będzie miało miejsce w naszej świątyni i całej parafii 8 października o godz. 16.00. Tego dnia uroczyście przez posługę ks. bp. Antoniego Długosza zostaną wprowadzone i umieszczone przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej relikwie św. Jana Pawła II. Relikwie w postaci kropli krwi otrzymaliśmy od ks. kard. Stanisława Dziwisza, wieloletniego sekretarza Papieża. Do tego wydarzenia będziemy się przygotowywać szczególnie w tygodniu poprzedzającym tę uroczystość. Kierujemy prośbę do parafian o złożenie cegiełki na drewnianą obudowę (kasetę), w której zostaną umieszczone relikwie. Relikwiarz został zakupiony jako dar dzieci pierwszokomunijnych. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej można zobaczyć projekt kasety. Koszt wykonania wraz ze złoceniami to 4000 zł. Cegiełki będziemy zbierać do puszek przez dwie kolejne niedziele. Ofiary można też złożyć indywidualnie w zakrystii.

7. W związku z rokiem kończącym kadencję Parafialnych Rad Duszpasterskich w archidiecezji częstochowskiej informujemy, że do 7 października należy zgłosić nowych kandydatów do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej w naszej parafii. Prosimy, aby każdą miejscowość reprezentowało przynajmniej dwóch przedstawicieli.

8. Czasopismo „Niedziela” do odebrania w zakrystii.

9. W naszym ośrodku zdrowia 12 września (wtorek) od godz. 15.00 do 17.00 odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Szczegóły w gablocie.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Marek Wojnicki, kawaler, zam. w Rudce, parafia tutejsza i Marta Walentyna Ptaszek, panna, zam. w Rudce, parafia tutejsza – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia sakramentu małżeństwa winien zgłosić w kancelarii parafialnej.

11. Kierujemy podziękowania Paniom Annie Walczak, Bogumile Smolarczyk, Lucynie Jędrzejczyk, Zdzisławie Kalandyk, Barbarze Bzowskiej i Zofii Zapała za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy kolejnych mieszkańców z ul. Krzętowskiej, Panie: Bożenę Młyńczyk, Janinę Stolecką, Zofię Stolecką, Annę Jakubowską, Teresę Krawczyk, Marię Baryś, Anetę Szcześniak, Halinę Kałuża, Annę Jędrzejczyk i Marię Finer.

12. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet