Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_29_kwietnia_2018

 

1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe ku czci NMP. Zachęcamy do udekorowania wszystkich kapliczek, krzyży przydrożnych i figur na terenie naszej parafii i gromadzenie się przy nich wiernych z poszczególnych wiosek na codziennym śpiewaniu Litanii Loretańskiej do NMP. W naszej świątyni nabożeństwa będziemy odprawiać w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o 15.30.

2. W czwartek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek nabożeństw w kościele i w kaplicach dojazdowych jak w każdą niedzielę.

3. Informujemy, że 4 maja w piątek ks. abp Wacław Depo udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wszystkich korzystających z tejże dyspensy zobowiązuje w sumieniu do modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz zaleca inne formy aktów pokutnych, a zwłaszcza jałmużnę lub czyny miłosierdzia chrześcijańskiego.

4. W przyszłą niedzielę 6 maja Msza św. o godz. 10.30 dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a po niej spotkanie formacyjne.

5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek 11 maja.

6. Dziękujemy Paniom Elżbiecie Pijewskiej, Annie Dyktyńskiej, Agnieszce Nowickiej i Beacie Smędzik i za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy Panie Agnieszkę Indyk, Marię Grzybek, Ewę Bębinarz, Jadwigę Ciastko, Halinę Maciaszczyk, Dorotę Świrkowską, Elżbietę Kucharską. W następnej kolejności sprzątać kościół będą mieszkańcy Rogów. Prosimy o dostarczenie zaktualizowanej lity do sprzątania.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Paweł Zdaniukiewicz, kawaler, zam. w Ludwików, parafia pw. Św. Aleksego w Przedborzu i Emilia Stępień, panna, zam. w Trzebcach, parafia tutejsza – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić w kancelarii parafialnej.

8. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet