Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_13_maja_2018

 

1. Rozpoczynamy nasze comiesięczne spotkania z Matką Bolesną Panią Wielgomłyńską. Dzisiaj po sumie procesja. Pietę Matki Bożej poniosą Panie z Sokolej Góry.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 próba przed komunią, natomiast w tym tygodniu próby we wtorek i w czwartek o godz. 18.30.

3. Informujemy, że we wtorek 15 maja od godz. 9.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbędzie się przesłuchanie uczestników „VIII Przeglądu Pieśni Maryjnych i o Matce”. Koncert laureatów i wręczenie nagród odbędzie się 25 maja i rozpocznie się o godz. 16.00 w GOKiS, potem Msza św. o godz. 18.00 w naszej świątyni, a po Mszy św. dalsza cześć koncertu. Zapraszają organizatorzy.

4. W najbliższą sobotę o godz. 15.30 liturgia pokutna ze spowiedzią dla dzieci i rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą. Po spowiedzi próba.

5. W przyszłą niedzielę 20 maja o godz. 11.00 będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy parafian, aby tego dnia uczestniczyć w Mszach Św. o godz. 8.15 i 16.00 ze względu na miejsce dla gości, którzy przybędą na tę uroczystość.

6. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.

7. Organizujemy 16 czerwca (sobota) pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, podczas której do naszej świątyni zostaną uroczyście przekazane relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Apostołki Miłosierdzia. W programie również zwiedzanie Sanktuarium Św. Jana Pawła II, katedry na Wawelu i Sanktuarium Św. Stanisława BM na Skałce. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

8. Dziękujemy chórowi parafialnemu, strażakom z wszystkich jednostek OSP w naszej parafii, ministrantom i paniom niosącym obraz za udział w odpuście ku czci św. Stanisława.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci komunijnych i zapraszamy ponownie w piątek o godz. 18.30.

10. Informujemy, że na wniosek parafii, po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń, zostało usunięte drzewo przed cmentarzem od ul. Krzętowskiej. Dziękujemy Gminie Wielgomłyny w osobie Pana Wójta Bogdana Witaszczyka za pomoc w realizacji tego zadania, jak i Panom Michałowi Majcherkowi i Grzegorzowi Stoleckiemu. Ponadto przekazujemy do wiadomości parafian i zainteresowanych negatywną opinię Łódzkiego Konserwatora Zabytków i brak pozwolenia na wycięcie dębu znajdującego się na cmentarzu od ul. Krzętowskiej.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Paweł Kukliński, kawaler, zam. w Wólka Pytowska, parafia pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Kodrębie i Dominika Prochoń, panna, zam. w Zalesie, parafia tutejsza – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić w kancelarii parafialnej.

12. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet