Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_16_września_2018

 

1. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Polecamy ich św. Stanisławowi Kostce, który jest ich patronem. Z racji wspomnienia św. Stanisława Kostki we wtorek 18 września zapraszamy ministrantów i lektorów, dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 18.00. Po Eucharystii spotkanie w salce dla ministrantów i lektorów wraz z ich rodzicami.

2. W modlitwach naszych pamiętajmy o Abp. Stanisławie Nowaku seniorze, który we wtorek będzie przeżywał swoje patronalne święto.

3. Dziękujemy mieszkańcom Sokolej Góry Trzebiec, Perzyn, Kruszyny, Pratkowic, Rudki za trud pielgrzymowania na odpust do Matki Bożej Wielgomłyńskiej. Paniom niosącym pietę, strażakom, Panom niosącym feretrony i chorągwie, ministrantom, Panu Damianowi i chórowi parafialnemu.

4. W naszej parafii powstaje scholka dziecięco-młodzieżowa. Zapraszamy wszystkie chętne osoby od klasy 4 podstawowej do włączenia się w tą formę wielbienia Pana Boga. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców odbędzie się w sobotę  22 września (sobota) o godzinie 10.00 w salce klasztornej.

5. Dziękujemy za złożone ofiary na renowację dzwonu-sygnaturki. Bóg zapłać. Łącznie zebrano 2675 zł, co pomoże na częściową spłatę rachunku.

6. Informujemy, że 7 października na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej – Apostołki Bożego Miłosierdzia. Szczegóły tej uroczystości podamy w przyszłą niedzielę. Relikwie będą umieszczone przy ołtarzu św. Anny. Możecie już Drodzy Parafianie zobaczyć obudowę, którą wykonał Pan Szymon Kałafut z Częstochowy. Koszt prac tej obudowy to 5500 zł. Ponadto zostały zamówione obrazy Pana Jezusa Miłosiernego i św. Faustyny, których koszt wynosi 1000 zł. Zwracamy się do parafian o ofiary na te dzieła. Prosimy Panów sołtysów i Panie Zelatorki z poszczególnych miejscowości o zebranie ofiar podobnie jak zbierano na węgiel.

7. W Roku Świętego Józefa Kaliskiego 20 października (sobota) organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Kalisza i Lichenia. W programie m.in. zwiedzanie, konferencja i Msza św. w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz zwiedzanie z modlitwą w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Koszt pielgrzymki 100 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u o. Dominika.

8. Na spotkaniu Duszpasterskiej Rady Parafialnej, które odbyło się 8 września podjęto pewne decyzje. W I niedzielę miesiąca będzie się gromadzić na Mszy św. o godz. 10.30 Rodzina Różańcowa, a po Mszy będzie modlitwa i zmiana tajemnic różańcowych, po zmianie tajemnic różańcowych adoracja Najświętszego sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, w II niedzielę miesiąca będzie Msza św. dla dzieci o godz. 10.30, w trzecią dla młodzieży szczególnie przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, a w IV dla chóru parafialnego. 

9. W każdy pierwszy czwartek miesiąca od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem dziękczynnym za dar Eucharystii i o powołania kapłańskie i zakonne. Przedstawiciele rady parafialnej w przyszłości podadzą jeszcze inne podjęte decyzje i czekające nas prace.

10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary Paniom: Marii Tusińskiej, Małgorzacie Magiera, Grażynie Liczberskiej, Zofii Stolarczyk, Beacie Janiec, Józefie Jędrzejczyk, Krystynie Błeszyńskiej, Ilonie Winiszewskiej. Na sobotę do sprzątania zapraszamy od godz. 8.30 mieszkańców z Borowca Panie: Teresę Parzuchowską, Krystynę Mirowską, Krystynę Nowak, Joannę Stanek i Natalię Pankowską.

11. W minionym tygodniu do wieczności Bóg odwołał śp. ks. kanonika Stanisława Wolnego, który pracował jako wikariusz w naszej parafii i był proboszczem w Krzętowie. Pogrzeb odbył się w piątek w Jaworznie k. Wielunia. Dziękujemy delegacji z Wielgomłyn za obecność, modlitwę i udział w pogrzebie. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

12. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet