Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_23_września_2018

 

1. W piątek 28 września przypada wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził Abp Metropolita Częstochowski Wacław Depo. Pamiętajmy w modlitwie za naszego Pasterza.

2. W środę 26 września swoje święto patronalne będzie obchodził Pan organista Damian Drogosz. Zapraszamy na Mszę św. w int. solenizanta o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik w Krakowie, które na Mszach św. w kościele przybliżą nam postać św. Siostry Faustyny – Apostołki Bożego Miłosierdzia. Jednocześnie zapowiadamy już dziś, że w piątek 5 października w liturgiczne wspomnienie św. Faustyny na Mszy św. o godz. 17.00 uroczyste wprowadzenie i poświęcenie obrazu Jezusa Miłosiernego, a po Mszy św. projekcja filmu pt. „Faustyna”. Będzie to bezpośrednie przygotowanie nas do uroczystego wprowadzenia relikwii św. Faustyny Kowalskiej. Wszystkich serdecznie zapraszamy do licznego wzięcia udziału w tych wydarzeniach.

4. W poniedziałek 24 września o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy 7 szkoły podstawowej, a w środę  spotkanie o godz. 17.00 z rodzicami tychże kandydatów.

5. W wtorek 25 września o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy 8 szkoły podstawowej.

6. W Roku Świętego Józefa Kaliskiego 20 października (sobota) organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Kalisza i Lichenia. W programie m.in. zwiedzanie, konferencja i Msza św. w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz zwiedzanie z modlitwą w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Koszt pielgrzymki 100 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u o. Dominika.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary Paniom: Joannie Stanek, Natalii Pankowskiej, Teresie Parzuchowskiej, Krystynie Mirowskiej, Marii Efemberg. Na sobotę do sprzątania zapraszamy od godz. 8.30 mieszkańców z ul. Częstochowskiej i Polnej w Wielgomłynach Panie: Małgorzatę Śmiga, Zdzisławę Arkit, Jadwigę Banasik, Danutę Kolmasiak, Mariannę Nowak, Anetę Wojtaszczyk, Ewę Bedlechowicz.

8. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet