Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_7_października_2018

 

1. Składamy serdecznie podziękowania Ojcu Definitorowi Zakonu Paulinów Kazimierzowi Manieckiemu za obecność wśród nas i wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny do naszej parafii. Nasze podziękowanie składamy również wszystkim uczestnikom piątkowej i dzisiejszej liturgii, chórowi parafialnemu, ministrantom i dzieciom tegorocznej komunii. Dziękujemy dzieciom i rodzicom tegorocznej komunii za dar relikwiarza, świec umieszczonych przy relikwiarzu i za ofiarę na obudowę relikwiarza. Podziękowanie składamy drogim nam darczyńcom za ofiary na obudowę relikwiarza. Ofiary w minionym tygodniu złożyli mieszkańcy Pratkowic w kwocie 474 zł, mieszkańcy z ul. Radomszczańskiej (bloki) w kwocie 270 zł, członkinie Koła Żywego Różańca Zelatorki Pani Agnieszki Hasik w kwocie 170 zł oraz indywidualni darczyńcy w kwocie 85 zł. Ponadto została złożona ofiara na obraz Jezusa Miłosiernego w kwocie 500 zł. Bóg zapłać!

2. Po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona różańcem o godz. 15.30. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II na godz. 10.00, a po niej Msza św. dla dzieci o godz. 10.30 z błogosławieństwem i ucałowaniem relikwii Papieża. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Również tego dnia będziemy się modlić w intencji o. Dominika w dniu Jego urodzin i imienin.

4. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy każdego dnia o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Zapraszamy parafian, dzieci i młodzież.

5. Zbliża się miesiąc listopad szczególnie poświęcony modlitwie za zmarłych. W zakrystii są kartki na wypominki jednorazowe i roczne. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk z zaznaczeniem godzin wyczytywania. Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian, aby nie odkładać sprzątania grobów na ostatni tydzień przed uroczystością Wszystkich Świętych. W najbliższą sobotę 13 października od godz. 9.00 prosimy parafian o pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu. Prosimy przynieść narzędzia, grabie, łopaty, widły, siekiery itp.

6. Informujemy, że jest jeszcze 9 wolnych miejsc w busie na pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do o. Dominika.

7. Wójt Gminy i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielgomłynach zapraszają na „Wieczornicę patriotyczną” czyli wieczór z poezją i pieśnią poświęconą naszej Ojczyźnie, która odbędzie się 11 października o godz. 18.30 w sali widowiskowej GOKiS w Wielgomłynach.

8. Na sobotę do sprzątania zapraszamy od godz. 8.30 mieszkańców z ul. Polnej w Wielgomłynach Panie: Mariolę Nowak, Agnieszkę Młyńczyk, Annę Młyńczyk, Hannę Olczyk, Elżbietę Ziółkowską, Teresę Pielucha, Bożenę Jędrzejczyk i Karolinę Groszek.

9. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Lucjana Zielińskiego z Pratkowic, którego pogrzeb odbył  się wczoraj. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

10. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet