Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_28_października_2018

 

1. Dzisiaj wspominamy rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Otoczmy naszą modlitwą fundatorów, budowniczych i dobrodziejów zarówno zmarłych jak i żywych.

2. W środę 31 października zapraszamy na ostatni październikowy różaniec i Mszę św. Dzieci, które wiernie przychodziły codziennie na modlitwę różańcową przynoszą różańcowe plansze.

3. W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. o godz. 8.15 w kościele, natomiast o godz. 10.30 na cmentarzu rozpocznie się procesja z modlitwą wypominkową, a po niej Msza św. Wieczornej Mszy św. w kościele nie będzie. Tego dnia jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Mszy św. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych w kościele we wtorek i środę od godz. 16.30.

4. W piątek 2 listopada „Dzień Zaduszny”, w którym wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w kościele o godz. 8.15 i 17.00. W kaplicach dojazdowych Msze św. jak w każdy pierwszy piątek miesiąca. W czasie oktawy Wszystkich Świętych do 8 listopada codzienna modlitwa różańcowa z wyczytywaniem imion zmarłych o godz. 16.30. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji dusz czyścowych pobożnie nawiedzając cmentarz i wypełniając następujące warunki: być w stanie łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

5. Na uroczystość Wszystkich Świętych do naszej wspólnoty tradycyjnie przyjadą bracia klerycy z naszego paulińskiego seminarium w Krakowie. Na cmentarzu od godz. 8.30 będą przyjmować wypominki i zbierać datki na utrzymanie seminarium. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel.

6. Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian, aby śmieci na cmentarzu składać tylko do dwóch kontenerów od ul. Krzętowskiej i na górce cmentarza.

7. W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wielgomłynach w piątek 2 listopada o godz. 18.00 „Zaduszkowe zamyślenia” czyli spotkanie z poezją refleksyjną. Zapraszają organizatorzy.

8. W zakrystii jest do nabycia kalendarz z obliczami Matki Bożej Częstochowskiej w cenie 6 zł.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary tylko dwóm Paniom: Urszuli Urbańskiej i Iwonie Nabiałkowskiej. Na sobotę do sprzątania zapraszamy od godz. 8.30 mieszkańców z ul. Radomszczańskiej w Wielgomłynach Panie: Jolantę Kurzyk, Magdalenę Kowalczyk, Krystynę Rymarek, Justynę Wróblewską, Agnieszkę Wróblewską, Wandę Mrozińską i Henrykę Pawlik.

10. Informujemy, że w zeszłą niedzielę nad ranem został zdewastowany zabytkowy mur przy dzwonnicy w postaci namalowanych, obraźliwych napisów. Trwa dochodzenie policyjne i prokuratorskie. Ufamy, że niebawem dowiemy się o sprawcy lub sprawcach tego wandalizmu.

11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Henryk Stolecki z Wielgomłyn i Henryk Przepióra z Trzebiec, których pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

12. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet