Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_11_listopada_2018

 

1. Przeżywamy dziś 100 rocz. odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości. Dziękujemy Bogu za dar wolności i pokoju w naszej Ojczyźnie i zachęcamy do modlitwy o pokój i zgodę w naszym narodzie. Uroczysta Msza św. o godz. 11.00 w intencji Ojczyzny, po której zostanie odsłonięta i poświęcona okolicznościowa tablica umieszczona na murze kościelnym.  

2. Dziś do puszek przed kościołem zbieramy ofiary na prześladowanych chrześcijan z Pakistanu. Jest to akcja w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Co 5 min. ginie 1 chrześcijanin, a 200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych. Prosimy o wsparcie finansowe prześladowanych chrześcijan.

3. W naszej parafii 25 listopada przeżywać będziemy „niedzielę powołaniową”. Gościć będziemy braci kleryków z naszego seminarium w Krakowie na Skałce. Przez ich obecność, świadectwo, wspólną modlitwę i śpiew zespołu „Vox Eremi” będziemy prosić Boga o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy dzieci i młodzież szczególnie na Mszę św. o godz. 10.30, po której będzie modlitwa uwielbienia ze śpiewem. Po Mszach św. będzie można nabyć płyty zespołu i złożyć cegiełkę na seminarium.   

4. Tydzień temu informowaliśmy parafian o zamontowaniu poręczy na schodach prowadzących do naszego kościoła. Dla tych którzy nie zrozumieli tego ogłoszenia i rozpowiadają nieprawdziwe informacje jeszcze raz podkreślamy, że poręcz została wykonana na zlecenie parafii w firmie koło Żytna i koszt wyniósł 3500 zł. Po konsultacjach umiejscowienia poręczy prace montażowe zostały wykonane we własnym zakresie bez poniesienia dodatkowych kosztów.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary Paniom Zdzisławie Zagórowicz, Irenie Staroszczyk, Weronice Jesiołowskiej, Agnieszce Smolarek, Mariannie Mendelskiej, Renacie Niteckiej i Panu Janowi Wlaźlak.  Na sobotę do sprzątania zapraszamy od godz. 8.30 kolejnych mieszkańców z ul. Radomszczańskiej w Wielgomłynach Panie: Zofię Mielczarek, Reginę Witkowską, Urszulę Ogłozińską, Zofię Jędrzejczyk, Krystynę Wróblewską, Zofię Goleniowską, Annę Switoń i Pana Zbigniewa Bakalarz.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Piotr Mariusz Przybyła, kawaler, zam. w Rogach, parafia tutejsza i Justyna Marta Pełka, panna zam. w Chełmo, parafia pw. św. Mikołaja w Chełmie – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić w kancelarii parafialnej.

7. W minionym tygodniu do wieczności odeszedł śp. Zbigniew Gandziarowski z Kruszyny, którego pogrzeb odbył się wczoraj. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet