Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_9_czerwca_2019

 

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocy. Za pobożne i publiczne odśpiewanie lub odmówienie całego hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Dniem dzisiejszym kończy się również możliwość przyjęcia komunii wielkanocnej, która jest warunkiem wypełnienia przykazania kościelnego. 

2. W czwartek 13 czerwca będziemy przeżywać święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

3. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Dziękujemy nielicznym osobom, które przychodziły na nabożeństwa majowe, a teraz przychodzą na nabożeństwa czerwcowe. Już nie wielu naszych parafian pamięta o tym przepięknym nabożeństwie do Serca Jezusowego przepełnionego miłością do każdego z nas.

5. W czwartek 20 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa - Boże Ciało. W tym roku ołtarze procesyjne będą przygotowywać mieszkańcy z Wielgomłyn z następujących ulic: I ołtarz przy krzyżu - mieszkańcy z ul. Zagórskiej, Przedborskiej, Ogrodowej; II ołtarz przy domu Pani Sołtys na ul. Krzętowskiej - mieszkańcy z ul. Krzętowskiej; III ołtarz przy remizie strażackiej – druhowie i mieszkańcy z ul. Polnej; IV ołtarz przy pomniku św. Jana Nepomucena – mieszkańcy z ul. Rynek, Częstochowskiej, Radomszczańskiej. W przyszłym roku poszczególne ołtarze będą przygotowywać mieszkańcy wiosek. W tym roku trasa procesji na Boże Ciało ulegnie małej modernizacji i będzie przebiegać następująco: z ołtarza przy krzyżu przejdziemy ul. Ogrodową do ołtarza na ul. Krzętowskiej, dalej do ołtarza przy remizie i zakończymy przy czwartym ołtarzu na Rynku. 

6. W tym tygodniu w czwartek o godz. 19.00 Msza św. z poświęceniem pól w Rogach.

7. Dziękujemy Panom Zdzisławowi Siejca, Piotrowi Czubaj, Renacie i Radosławowi Kosowskim za prace przy kościele.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Paniom Danucie Zapała, Zofii Siejca, Zdzisławie Kalandyk, Lucynie Jędrzejczyk, Elżbiecie Fijołek, Panu Piotrowi Czubaj oraz Paniom Marii Szumacher, Aleksandrze Jurczyk, Halinie Kałuża, Panu Adamowi Jedrzejczyk za ofiary na kwiaty. W przyszłą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców z ul. Krzętowskiej Panie Justynę Podsadną, Lidię Szyszkowską, Agnieszkę Wojtaszczyk, Justynę Biniek, Elżbietę Siwek, Edytę Ptaszek, Marię Różycką, Beatę Nowak. 

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Mariusz Łukasz Konieczny kawaler, zam. w Trzebcach, parafia tutejsza i Paulina Maria Pirek panna, zam. w Piotrkowie Trybunalskim, parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim – zapowiedź pierwsza.Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić w kancelarii parafialnej.

10. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet