Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_16_czerwca_2019

 

1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziękujmy za dar tajemnicy Boga udzielającej się człowiekowi. Pamiętajmy, że zostaliśmy ochrzczeni w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego i wezwani do jedności z Bogiem w jednym Kościele.

2. W tym tygodniu rozpoczną się wakacje czas wypoczynku i urlopów. Przypominamy o udziale w niedzielnej Mszy św. Życzymy wypoczywającym Bożego błogosławieństwa i bezpiecznych wakacji.W środę 19 czerwca Msza św.o godz. 8.00 na zakończenie roku szkolnego dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano.

3. W czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.15, 10.30. Po Mszy św. o godz. 10.30 procesja eucharystyczna. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Przypominamy, że w tym roku ołtarze procesyjne będą: I ołtarz przy krzyżu – skrzyżowanie ul. Zagórska i Przedborska; II ołtarz przy domu Pani Sołtys na ul. Krzętowskiej; III ołtarz przy remizie strażackiej; IV ołtarz przy pomniku św. Jana Nepomucena. Trasa procesji ulegnie modyfikacji i będzie przebiegać: z kościoła do I ołtarza, następnie przez ul. Ogrodową do II ołtarza, dalej ul. Krzętowską, Rynek, Częstochowską do III ołtarza przy remizie strażackiej i zakończymy przy IV ołtarzu na Rynku.Prosimy o przygotowanie ołtarzy, jak w poprzednich latach oraz o przystrojenie na trasie procesji okien i obejść domów obrazami, flagami i emblematami religijnymi. Zapraszamy do udziału w procesji strażaków do niesienia baldachimu, asystę, chór, panie w strojach ludowych, ministrantów i dziewczynki pierwszokomunijne do sypania kwiatów. Przez całą oktawę Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. wieczornej ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa, a w niedzielę po sumie. Przez oktawę Bożego Ciała nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30. Na oktawę Bożego Ciała zapraszamy wszystkich wiernych, a w sposób szczególny mieszkańców:
- w piątek  – z Myśliwczowa, Maksymowa;
- w sobotę – z Sokolej Góry i Kruszyny;
- w niedzielę  – z Wielgomłyn i Zalesia;
- w poniedziałek – z Rudki;
- we wtorek – z Pratkowic;
- w środę – z Anielina i Borowca; 
- w czwartek – z Rogów;
- w piątek – Trzebiec i Perzyn.

4. W tym tygodniu we wtorek o godz. 19.00 Msza św. z poświęceniem pól w Sokolej Górze, a w sobotę o godz. 19.00 w Rudce.

5. Dziękujemy Panom Zdzisławowi Siejca, Piotrowi Czubaj za prace przy kościele.

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Paniom Justynie Podsadnej, Lidii Szyszkowskiej, Justynie Biniek, Elżbiecie Siwek, Mariannie Różyckiej, Beacie Nowak oraz Paniom Edycie Ptaszek, Marii Piekarskiej za ofiary na kwiaty. W przyszłą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców z ul. Krzętowskiej - Piaski Panie Anetę Spadło, Agnieszkę Morawiec, Katarzynę Szymańska, Joannę Kruszyńską, Agnieszkę Liczberską, Zofię Hałat, Jolantę Dawid.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Mariusz Łukasz Konieczny kawaler, zam. w Trzebcach, parafia tutejsza i Paulina Maria Pirek panna, zam. w Piotrkowie Trybunalskim, parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim – zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić w kancelarii parafialnej.

8. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet