Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_21_lipca_2019

 

1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 procesja Maryjna z Pietą Matki Bożej.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić odpust ku czci św. Anny. Uroczysta Msza św. o godz. 10.30. Zapraszamy szczególnie solenizantki Anny, rodziny z dziećmi, asystę liturgiczną, chór parafialny. Po Mszy św. odpustowej ku czci św. Anny poświęcenie pojazdów na placu kościelnym z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Ofiary składane podczas poświęcenia pojazdów będą przeznaczone na poszerzenie i modernizację naszego parkingu.

3. W tym tygodniu zakończyliśmy prace przy wjeździe na parking. Został poszerzony wjazd, przedłużony chodnik, przygotowane odwodnienie przy dzwonnicy i łagodny podjazd dla wózków. W niedługim czasie zostanie zamontowana przesuwna brama i kanał odprowadzający spływającą wodę w stronę dzwonnicy. Z braku środków na te cele musimy prace wstrzymać. Ufamy, że dzięki ofiarom Parafian i Dobrodziejów będziemy mogli kontynuować zamierzone prace. 

4. W minionym czasie zakupiliśmy 26 ton ekogroszku na zimę i 2,5 tony sprasowanych trocin za kwotę 20 tyś zł.

5. Trwają prace na cmentarzu. Dzięki nielicznym, ale ofiarnym Parafianom prace mogą być powoli kontynuowane. W minionym tygodniu na cmentarzu pracowali: w poniedziałek Pan Rafał Winiszewski z Anielina, we wtorek Pan Tomasz Urbański z synem, w środę Panowie Krzysztof Bukała, Józef Drogosz, Grzegorz Krawczyk, Tomasz Kluza z Rudki, w czwartek Panowie Mieczysław Górecki, Zbigniew Patek z Zalesia, w piątek Pan Łukasz Nowak z Wiegomłyn, w sobotę  Panowie Stanisław Zdybowicz, Adam Jadwisieńczak z Sokolej Góry i Piotr Czubaj, Łukasz Biniek z Wielgomłyn. Bóg zapłać za poświęcony czas i podjęte prace.

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Paniom Karolinie Groszek, Elżbiecie Ziółkowskiej, Agnieszce Młyńczyk, Marioli Nowak, Monice Olczyk, Bożenie Jędrzejczyk. W przyszłą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców z ul. Polnej Panie Danutę Skraboń, Ewę Kościańską, Danutę Stradel, Annę Frymus, Elżbietę Kuligowską, Małgorzatę Zawada, Ewę Kopiecką, Jolantę Ptaszek, Marię Krawczyk.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Robert Mariusz Marcinkiewicz, kawaler, zam. w Kobielach Wielkich, parafia pw. św. Anny w Kobielach Wielkich i Karolina Olczyk, panna, zam. w Wielgomłynach, parafia tutejsza – zapowiedź druga.  Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić w kancelarii parafialnej.

8. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Mirosława Boryckiego z Trzebiec, którego pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

9. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet