Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_25_sierpnia_2019

 

1. Przeżywamy dziś w naszej społeczności gminno-parafialnej Dożynki. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godzinie 13.00. Po Mszy św. uroczyste przejście z wieńcami na boisko szkolne, gdzie rozpocznie się druga część uroczystości. Organizatorzy zapraszają wszystkich parafian, mieszkańców gminy oraz gości na festyn dożynkowy. W dniu dzisiejszym nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

2. Wyrażamy wdzięczność wszystkim Parafianom za złożone ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać! 

3. Jutro będziemy przeżywać uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. o godz. 10.30 i 18.00. O godz. 19.00 Msza św. w Trzebcach.  Podczas każdej Mszy św. odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego.  

4. W sobotę 31 sierpnia w kaplicy w Sokolej Górze doba eucharystyczna. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00, zakończona Mszą św. o godz. 19.30. 

5. W przyszłą niedzielę 1 września na Mszy św. o godz. 10.30 pożegnamy o. Grzegorza Staszaka, który przez trzy miesiące pomagał i posługiwał w naszej parafii. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla róż różańcowych z Wielgomłyn i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 16.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

6. Kończymy powoli wakacje. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek 2 września o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami, dyrekcję i nauczycieli. Na Mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów.

7. Przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielgomłynach zostały postawione przez organizację Polski Czerwony Krzyż kontenery na używaną odzież. Zachęcamy do oddania nieużywanych ubrań dla potrzebujących. Podobne kontenery stoją przy naszym cmentarzu parafialnym.

8. Dziękujemy za ofiary zbierane do puszek w zeszłą niedzielę na seminarium duchowne w Częstochowie i archidiecezjalne uczelnie. Zebrano 609 zł. Bóg zapłać! 

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Paniom Urszuli Ogłozińskiej, Annie Switoń. W przyszłą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców z ul. Radomszczańskiej i Poduchowne Panie Teresę Dębską, Iwonę Mofina, Małgorzatę Dzidowską, Katarzynę Kantorosińską, Edytę Kantorosińską, Marię Banaszczyk, Joannę Kanus.

10. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet