Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_1_września_2019

 

1. Dziś przypada 80 rocz. wybuchu II wojny światowej. Polecamy Bogu poległych i pomordowanych w obronie naszej Ojczyzny.

2. Żegnamy dziś o. Grzegorza Staszaka. Wyrażamy naszą wdzięczność za jego posługę w naszej parafii i klasztorze. Życzymy bł. Bożego i opieki Matki Bożej Wielgomłyńskiej w dalszej posłudze kapłańskiej i zakonnej. 

3. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla róż różańcowych z Wielgomłyn i adoracja Najświętszego sakramentu do Mszy św. o godz. 16.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. Zakończyły się wakacje. Jutro Msza św. o godz. 8.00 na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami, dyrekcję szkoły i nauczycieli. Na Mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek miesiąca i sobota miesiąca. 

6. W czwartek 5 września w naszym kościele doba eucharystyczna, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7.30 i będzie trwała do nabożeństwa o godz. 17.30 o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Porządek adoracji wg poszczególnych wiosek:

- 730-830– Trzebce, Perzyny,
- 830-930– Sokola Góra,
- 930-1030– Pratkowice,
- 1030-1130– Rudka,
- 1130-1230– Kruszyna,
- 1230-1330 – Rogi i Anielin,
- 1330-1430– Myśliwczów, Maksymów, Bogusławów,
- 1430-1530– Borowiec, Zalesie,
- 1530-1630 – Wielgomłyny: (ul. Ogrodowa, Polna, Zagórska, Przedborska, Poduchowne),
- 1630-1730 – Wielgomłyny: (ul. Krzętowska, Piaski, Radomszczańska, Częstochowska, Rynek).

Prosimy zelatorki i członkinie Kół Żywego Różańca o poprowadzenie adoracji.

7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek 6 września wg następującego porządku: 1 ojciec – Myśliwczów, Anielin, Rogi, Kruszyna, Trzebce; 2 ojciec – Wielgomłyny, Sokola Góra, Pratkowice, Rudka. Spowiedź piewrszopiątkowa w kościele od godz. 17.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

8. W piątek 6 września o godz. 19.00 spotkanie członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

9. W sobotę 7 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z wynagrodzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi.

10. W przyszłą niedzielę 8 września z racji święta Narodzenia NMP /Matki Bożej Siewnej/, po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna.

11. Za dwa tygodnie 15 września w naszej parafii będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. Uroczystej Mszy św. odpustowej o godz. 10.30 będzie przewodniczył ks. bp Antoni Długosz. W tym dniu będzie przeprowadzona wizytacja kanoniczna naszej parafii, która odbywa się raz na 5 lat. W związku z tym ks. bp. po Mszy św. odpustowej spotka się z przedstawicielami każdej grupy działającej przy naszej parafii, a więc z członkami Rady Parafialnej, przedstawicielami ministrantów i lektorów, młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Chóru Parafialnego, Zelatorakami Róż Różańcowych w naszej parafii i tymi Parafianami, którzy zechcą przyjść na to spotkanie. O szczegółach przebiegu wizytacji poinformujemy w przyszłym tygodniu.

12. Dziękujemy o. Adamowi i tym wszystkim, którzy przyczynili się do 32. Pieszej Pielgrzymki naszego Dekanatu Kodrąb na Jasną Górę. Szczególnie dziękujemy dobrodziejom: Panu Andrzejowi Gaikowi z Zakładu Mięsnego „GAIK” w Niedośpielinie, Pani Wiesławie Łącznej z Zakładu Mięsnego w Granicach, Rodzinie Kaczyńskich z Sokolej Góry Panu Marcinowi, Szymonowi i Tadeuszowi oraz anonimowym darczyńcom. Dziękujemy służbom porządkowym, zespołowi muzycznemu, jak i tym którzy ofiarowali swoją modlitwę i cierpienie jako pielgrzymi duchowi.

13. Wyrażamy wdzięczność wszystkim Parafianom za złożone ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać! Ofiary złożyli mieszkańcy z Rudki – 230 zł, z Perzyn – 520 zł, z Rogów – 300 zł, z Trzebiec – 755 zł, z Myśliwczowa – 420 zł, z Sokolej Góry – 850 zł, z Pratkowic – 400 zł, z Borowca – 120 zł, z Anielina – 110 zł, z Kruszyny – 500 zł, z Wielgomłyn z ul. Ogrodowej, Zagórskiej, Przedborskiej – 1102 zł, z ul. Krzętowskiej, Polnej, Rynek – 1600 zł, z ul. Radomszczańskiej - blok – 152 zł, z ul. Radomszczańskiej – 480 zł, z Piasków – 250 zł oraz anonimowi darczyńcy – 30 zł. Łącznie zebrano 7819 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy chodzili po domach i zbierali ofiary na opał. Przypominamy, że zakupiliśmy już 26 ton ekogroszku i 2,5 tony sprasowanych trocin na kwotę 20 tyś zł. 

14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Łukasz Musiał kawaler, zam. w Wielgomłynach, parafia tutejsza i Dominika Wiche, panna, zam. w Radomsku, parafia pw. NMP Królowej Polski w Radomsku – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić w kancelarii parafialnej.

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Paniom Teresie Dębskiej, Iwonie Mofina, Małgorzacie Dzidowskiej, Katarzynie Kantorosińskiej, Edycie Kantorosińskiej, Katarzynie Kanus, Ewie Krakowiak. W przyszłą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców z ul. Radomszczańskiej i Poduchowne Panie Magdalenę Kot, Mariolę Kucharską, Annę Nowak, Edytę Cieślik, Emilię Borowską, Klaudię Kantorosińską

16. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet