Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_8_września_2019

 

1. Dziś wspominamy Narodzenie NMP (Matki Bożej Siewnej). Po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna. 

2. W sobotę 14 września będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy do szczególnego uczczenia w tym dniu Znaku naszego zbawienia. Nasz Pasterz abp Wacław Depo w nadesłanym liście prosi, aby w łączności ze wszystkimi Polakami zgromadzić się na wspólnej modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00, po której odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji Polski, natomiast przez cały dzień od godz. 10.00 do wieczornej Mszy św. będzie możliwość adorowania wystawionego Krzyża w naszej świątyni. Zachęcamy do adoracji podobnie jak podczas doby eucharystycznej, a Zelatorki Róż Różańcowych o poprowadzenie adoracji.

3. W przyszłą niedzielę 15 września w naszej parafii będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. Uroczystej Mszy św. odpustowej o godz. 10.30 będzie przewodniczył ks. bp Antoni Długosz. W tym dniu będzie przeprowadzona wizytacja kanoniczna naszej parafii, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.30. Po Mszy św. procesja maryjna z Pietą Matki Bożej, którą poniosą Panie w strojach ludowych z Wielgomłyn. Prosimy, aby na procesji niesiono różaniec, emblematy różańcowe oraz feretrony. Chór parafialny i asystę liturgiczną prosimy o uświetnienie liturgii. Cała uroczystość będzie transmitowana przez Radio Jasna Góra. Po zakończonej liturgii spotkanie w klasztorze z przedstawicielami każdej grupy działającej przy naszej parafii, a więc z członkami Rady Parafialnej, przedstawicielami ministrantów i lektorów, młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Chóru Parafialnego, Zelatorakami Róż Różańcowych w naszej parafii i tymi Parafianami, którzy zechcą przyjść na to spotkanie. Po spotkaniu ks. biskup uda się na cmentarz parafialny, a potem do kaplic dojazdowych w naszej parafii. Zachęcamy Parafian, aby przybyli na uroczystość w pieszych pielgrzymkach.

4. W piątek 13 września próba ministrantów i lektorów o godz. 18.30, a w sobotę 14 września o godz. 19.00 próba chóru parafialnego w salce klasztornej.

5. Po wakacjach wznawiają swoje spotkania grupy działające przy naszej parafii. Za Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, scholkę dziecięco-młodzieżową oraz przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej będzie odpowiedzialny o. Adam, za Liturgiczną Służbę Ołtarza i przygotowanie do sakramentu bierzmowania będzie odpowiedzialny o. Savio. Od października przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej rozpoczną uczniowie klasy 3, a do sakramentu bierzmowania nowa grupa – uczniowie klasy 6. Przypominamy, że Msze św. w niedzielę o godz. 10.30 będą dedykowane: w I dla Róż Różańcowych, w II dla dzieci i scholki, w III dla młodzieży, w IV dla chóru parafialnego.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Łukasz Musiał kawaler, zam. w Wielgomłynach, parafia tutejsza i Dominika Wiche, panna, zam. w Radomsku, parafia pw. NMP Królowej Polski w Radomsku – zapowiedź druga; Marcin Wrona, kawaler, zam. w Rudce, parafia tutejsza i Magdalena Suliga, panna, zam. w Radomsku, parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radomsku – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić w kancelarii parafialnej.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Paniom Magdalenie Kot, Marioli Kucharskiej, Annie Nowak, Ewie Borowskiej, Klaudii Kantorosińskiej, Małgorzacie Powązka. W przyszłą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy mieszkańców z Zalesia Panie Annę Górecką, Małgorzatę Wincek, Alicję Fornal, Annę Szymańską, Wiktorię Nowakowską, Gabrielę Matynia, Beatę Prochoń, Joannę Lech, Helenę Fornal, Aleksandrę Patek, Mariannę Knop i Pana Leszka Foltyn.

8. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet