Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_15_września_2019

 

1. Wyrażamy naszą wdzięczność ks. bp Antoniemu Długoszowi za dzisiejszą obecność pośród nas, w tak bardzo ważnym dniu dla naszej parafii i sanktuarium. Życzymy bł. Bożego i opieki Matki Bożej Bolesnej w Jego posłudze pasterskiej.  

2. Bezpośrednio po zakończonej procesji spotkanie w salce klasztornej z przedstawicieli grup i wspólnot z naszej parafii z ks. bp Antonim. A wszystkich naszych parafian i gości zapraszamy na odpustowego pączka.

3. Jutro w Rozprzy odbędą się regionalne dni chorych. Uroczystej Mszy św. dla chorych o godz. 16.00 będzie przewodniczył ks. abp Wacław Depo. Wyjazd delegacji o godz. 14.30 spod klasztoru.

4. W czwartek 19 września zapraszamy dzieci i młodzież, Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00  z racji wspomnienia św. Stanisława Kostki, Patrona młodzieży. Po Mszy św. spotkanie dla LSO i KSM-u, zapraszamy również na spotkanie chętnych do KSM-u i LSO.

5. W modlitwach naszych pamiętajmy o abp. Stanisławie Nowaku seniorze, który w środę 18 września będzie przeżywał swoje patronalne święto.

6. Dziękujemy mieszkańcom Sokolej Góry, Trzebiec, Perzyn, Kruszyny, Pratkowic, Rudki za trud pielgrzymowania na odpust do Matki Bożej Wielgomłyńskiej. Paniom niosącym pietę, strażakom, panom niosącym feretrony i chorągwie, różaniec i emblematy różańcowe,  ministrantom, Pani Agnieszce i chórowi parafialnemu. 

7. Podziękowanie składamy wszystkim, którzy wczoraj włączyli się w całodzienną adorację Krzyża Świętego w intencji naszej Ojczyzny. Podziękowania szczególne Zelatorkom Róż Różańcowych za poprowadzenie adoracji.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Marcin Wrona, kawaler, zam. w Rudce, parafia tutejsza i Magdalena Suliga, panna, zam. w Radomsku, parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radomsku – zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić w kancelarii parafialnej.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Paniom Alicji Fornal, Natalii Wincek, Edycie Jasińskiej i Panom Zbigniewowi Patek, Mieczysławowi Góreckiemu oraz Mariannie Knop, Leszkowi Foltyn, Helenie Kowalskiej za ofiary na kwiaty. Podziękowanie kierujemy Paniom Zdzisławie Zagórowicz, Agnieszce Hasik, Agnieszce Kacała za pomoc w przygotowaniu kościoła i obejścia. W przyszłą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy mieszkańców z Kruszyny Panie Renatę Lewandowska, Annę Łukasiewicz, Krystynę Wróblewska, Wiesławę Kopańską, Mariannę Wróblewską, Renatę Konieczną, Beatę Sandelewską, Renatę Górnik.

10. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet