Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design
Grupy duszpasterskie
Chór parafialny

Chór Parafialny powstał w październiku 2009 r. Swoją gorliwością i zaangażowaniem ubogaca wiele uroczystości parafialnych. Chór prowadzi Pani Agnieszka Staniek. Opiekunem jest o. Proboszcz. Próby odbywają się w drugi i czwarty piątek miesiąca o godz. 19.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

 

 
Ministranci i lektorzy

Służba Liturgiczna w Parafii św. Stanisława, biskupa i męczennika liczy obecnie 37 ministrantów. Oprócz Kościoła parafialnego posługujemy również w Kaplicach dojazdowych: w Sokolej Górze, Rudce i Pratkowicach. Dzielimy sie na dwie grupy: młodszą (Szkoła Podstawowa) i starszą (Gimnazjum
i Szkoła Średnia).

Więcej…
 
Młodzież

 „Albowiem gdzie są dwaj albo trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich”. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza młodych ludzi, którzy chcą poprzez swoją modlitwę i prace działać dla dobra wspólnoty parafialnej.


Celem KSM-owiczów jest być blisko Boga i ludzi oraz odpowiadać na potrzeby środowiska. Stowarzyszenie uczy pracy nad sobą, solidności, odpowiedzialności, stwarza też okazję do nauki, zabawy, wypoczynku. Stara się organizować różne dziedziny życia młodzieży, tak w wymiarze prywatnym, jak i społecznym. Jest dobrą metodą na spędzenie wolnego czasu, poznawania nowych ludzi i szansą na rozwój fizyczny, osobowościowy jak i duchowy.

KSM funkcjonuje w naszej parafii od 1995 roku. W tym czasie swoje miejsce we wspólnocie znalazło wielu naszych parafian. Część z nich wybrała już swoja drogę życiową: niektórzy weszli na drogę powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, jak również zostali powołani do życia w rodzinie.

Spotykamy się w czwartki na Mszy świętej o godz. 18.00, po niej na spotkaniu formacyjnym.

 
Żywy Różaniec

Żywy Różaniec w naszej Parafii jest pielęgnowany od niepamiętnych czasów. Obecnie w Parafii jest dziesięć Kół Żywego Różańca żeńskich i jedna męska. Róże te gromadzą się co miesiąc na wspólnej modlitwie i zmianie Tajemnic Różańcowych. Każdy z członków Żywego Różańca rozważa codziennie jedną Tajemnicę Różańca i w taki sposób każdego dnia w naszej Parafii odmawiane jest jedenaście „całych” Różańców, to ogromne wsparcie modlitewne dla naszej wspólnoty i jej Duszpasterzy, o których członkowie Różańca nieustannie pamiętają w swoich modlitwach.

Więcej…
 


Projekt i wykonanie Alanet